عنوان تور : پکیج سه روز یزد، میبد، چک چک، خرانق

زمان برگزاری : هر هفته

شروع قیمت از : 

برنامه سفر

روز اول

یزد

صبح:
در خنکای صبح  از دخمه (برج خاموشان) که همان آرامستان قدیمی زرتشتیان است دیدن کرده و بعد از آن بازدید از آتشکده زرتشتیان را خواهیم داشت. نزدیک ظهر به باغ دولت آباد میرویم تا هم بادگیر بی مثالش را ببینیم و هم در خنکای باغ روح و جان خود را تازه کنیم.

عصر:
رهسپار کویر میشویم و از غروب دل انگیز آن لذت میبریم، چای آتیشی نوش جان میکنیم و کلی تفریحات کویری به همراه تجربه های زیبا و به یادماندنی خواهیم داشت.

روز دوم

روستای خرانق - چک چک - میبد

با بازدید از روستای تاریخی خرانق به گذشته های دور سفر میکنیم. سپس به سمت چک چک (عبادتگاه زرتشتیان در دل کوه) حرکت میکنیم تا بیشتر با آیین نیاکانمان آشنا شویم و در آخر به دیدن شهر میبد و جاذبه هایش میرویم ( به کارگاه سفالگری سری زده و با نحوه تولید سفالهای رنگ به رنگ میبد آشنا می شویم. به بازدید کاروانسرای شاه عباسی، کبوتر خانه، نارین قلعه و . . . میرویم و همچنین به تماشای موزه زیلو این هنر به یادگار مانده از نیاکانمان می نشینیم)

روز سوم

یزد

یک روز کامل یزدگردی شامل بازدید از مجموعه امیرچقماق و خیابان قیام ( بازار خان، بازار طلا فروش ها، بازار مسگرها، میدان خان، حمام خان، هتل ملک التجار) و نیز در بافت تاریخی قدم خواهیم زد تا روحمان را پر از انرژی های نهفته در پس هر دیوارش کنیم. به تماشای مسجد جامع و پیوند گلدسته هایش با آن دلبر نیلگون بنشینیم، به داستان های زندان اسکندر گوش فرا دهیم و با دیدن خانه هایش لب به تحسین  گذشتگانمان بگشاییم.

پکیج های مشابه

بستن منو