سفر به اروپا
تور های اروپایی متنوع با شید گشت

پنج جاذبه دیدنی که در سفر به پکن باید از آن دیدن کرد

پنج جاذبه توریستی در سفر به پکن باید بازدید کرد.

شهر پکن یکی از پر بازدیدترین شهرهای دنیاست که تورهای مسافرتی فراوانی به این شهر روانه می‌شوند. هر ساله میلیون‌ها مسافر روانه پکن می‌شوند تا از پایتخت چین بازدید کنند. این شهر ترکیبی از قدمت و مدرنیته است.

پکن یک شهر چهار فصل هست. در این شهر همیشه می‌توان علاقه‌مندی‌های خودتان را دنبال کنید و مهم نیست که در چه زمانی از سال در آنجا حضور دارید. در این شهر نقاط دیدنی و محل‌های تاریخی بیشماری وجود دارد، که برخی از آنها براحتی قابل دسترس هستند و برخی دیگر از مرکز شهر دورند.

جاذبه‌هایی که در سفر به پکن باید بازدید کرد، بستگی به زمان، بودجه، سلیقه‌ی شخصی و شلوغی جمعیت دارد. شهر پکن به دلیل داشتن فرودگاه بین‌المللی خود پذیرایی تورهای گردشگری بیشماری از اقصی‌نقاط جهان است. فاصله تقریبا پنچ هزار و پانصد کیلومتری بین یزد تا پکن، بوسیله هواپیما براحتی طی می‌شود. و فاصله زمانی سه و نیم ساعت بین این دو شهر، برای مسافرین دردسری ایجاد نخواهد کرد.

در مقاله زیر پنج جاذبه گردشگری که در سفر به پکن باید در اولویت قرار دهید را آورده‌ایم.

دیوار بزرگ چین

وقتی حرف از چین زده می‌شود، ناخودآگاه به یاد دیوار بزرگ چین میوفتیم.

این دیوار یکی بزرگترین شاهکارهای مهندسی بشر و طولانی‌ترین موزه روباز جهان است. این دیوار از استان گانسو (Gansu) در غرب چین شروع می‌شود و تا شانگهوان (Shanhaiguan) در دریای بوهای (Bohai Sea) در شرق امتداد می‌یابد. این دیوار که در قرن پنجم قبل از میلاد مسیح ساخته شد، بارها بازسازی شد و تا قرن شانزدهم میلادی، وظیفه دفاع از مرزهای شمالی امپراطوری چین در مقابل حمله قبایل عشایری را داشت. بیشترین تورهای گردشگری در چین، این دیوار را در جایی از منطقه پکن بازدید می‌کنند. دلیل این کار سهولت دسترسی به این دیوار از سمت شهر پکن است و همچنین دیوار در این قسمت، مانند مار بر روی بلندی‌های کوه پکن به شکل تأثیرگذار و زیبایی پیچ و تاب می‌خورد. دیوار بزرگ چین برترین جاذبه توریستی کشور چین است.

دیوار چین

شهر ممنوعه

این شهر در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد. شهر ممنوعه به عنوان محل زندگی امپراطورهای سلسله‌های مینگ و چینگ تا سلسله‌ی پویی بود که آخرین امپراطور چین در سال 1912 آن را واگذار کرد. این شهر یک مجموعه محصور است که توسط خندق احاطه شده است. بزرگترین محموعه لوکس در جهان نیز هست. افسانه‌ها می‌گویند که دارای 980 ساختمان و 9999 اتاق است، هرچند که تعداد واقعی آن کمتر از هزار اتاق است.

شهر ممنوعه

کاخ تابستانی

در شمال غرب پکن واقع شده است. این کاخ در ابتدا زمین بازی خاندان امپراطوری چین بود که می‌خواستند از گرمای تابستان پکن فرار کنند. این کاخ ابتدا در سال 1750 ساخته شد، ولی یکصد سال بعد در حمله انگلستان و فرانسه به پکن تخریب شد. احیای مجدد این ساختمان بدون بحث و جدل نبود، زیرا امپراتریس تزوشی بودجه ساخت آن را با اختلاس از قایق مرمرین نیروی دریایی بدست آورد. در واقع قایق مزبور از مرمر ساخته نشد، و قایق چوبی به گونه‌ای رنگ شد تا شبیه قایق مرمرین بشود.  

کاخ تابستانی پکن

میدان تیانانمن (Tiananmen Square)

این میدا که به میدان صلح آسمانی نیز معروف است، بزرگترین میدان داخل شهری دنیاست. این میدان برای برپای جشن سالگرد ده سالگی جمهوری چینی در سال 1958 با گنجایش یک میلیون نفری ساخته شد. اهمیت نمادین در نظر گرفته شده این میدان از نظر مرکز چین کمونیستی، به چهارم ماه مِی سال 1919 برمیگردد، زمانیکه دانشجویان علیه مفاد چینی صلح‌نامه ورسای تجمعِ اعتراض‌آمیز داشتند. از بناهای چشم‌گیر این میدان می‌توان به یادبود قهرمانان مردم (Monument to the People’s Heroes) که یک اُبِلسیک 38 متری شامل هفده هزار قطعه گرانیت و مرمر است و دروازه پر زرق و برق تیانانمن (Tiananmen Gate)-دروازه صلح آسمانی- که یکی از ورودی‌های اصلی شهر ممنوعه است، در سال 1417 تکمیل شد، اشاره کرد.

میدان

پارک بیهایی  (Beihai Park)

در فاصله کمی از شهر ممنوعه، پارک بیهایی یکی از قدیمی‌ترین باغ‌های بجای مانده از باغ‌های سلطنتی است. این پارک در ابتدای قرن دهم میلادی، پدیدار آمد و نام آن، از دریاچه بیهایی در نزدیکی باغ گرفته شده است. به دلیل وجود بناها و آثار مهمی که در نزدیکی این پارک است، باید از آن بازدید کرد. قلعه گرد (Round Fort) که قدمت آن به دوره یوآهان بین 1271 الی 1368 بازمی‌گردد و تالار روشنگری (Hall of Enlightenment) که در سال 1690 ساخته شد و محل نگهداری مجسمه یکونیم متری بودا است، از جاذبه‌های این پارک است.  مجسمه مزبور یک از بلوک یکپارچه یشم سفید تراشیده شده است، و یک گلدان بزرگ یشم مشکی از قرن دوازدهم میلادی نیز در آنجا موجود است.

پارک پکن

سخن پایانی:

چین دارای شهرهای توریستی بسیاری است که تورهای بیشماری را به خود جلب می‌کند. هرکدام از این شهرها جاذبه‌های گردشگری بیشمار دارند که انتخاب سفر به آن‌ها را دشوار کرده است.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

تور های مرتبط

مجله گردشگری شید

برنامه سفر به یزد (یک روزه)
بهترین هتل های یزد کجاست؟ – معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی لوکس ترین هتل های دبی
فرودگاه جدید استانبول – بزرگترین فرودگاه جهان
در سفر به یزد چه سوغاتی بخریم؟ – سوغات یزد
Summary
پنج جاذبه دیدنی که در سفر به پکن باید از آن دیدن کرد
Article Name
پنج جاذبه دیدنی که در سفر به پکن باید از آن دیدن کرد
Description
شهر پکن یکی از پر بازدیدترین شهرهای دنیاست که تورهای مسافرتی فراوانی به این شهر روانه می‌شوند.هر ساله میلیون‌ها مسافر روانه پکن می‌شوند.
Publisher Name
شییدگشت
Publisher Logo
بستن منو