سفر به قشم
تور های قشم با شید گشت

مقدمه ای بر سفر به قشم

قشم و جزایر اطراف آن پر از زیبایی است. این جزیره زیبا در جنوبی ترین منطقه ایران و در آبهای نیلگون خلیج فارس یکی از جزایر بزرگ این خلیج زیباست که در همسایگی جزایر ، هرمز، لارک ، هنگام ، ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک قرار دارد . این جزیره از توابع استان هرمزگان است و جزء بخش خمیر این استان می باشد. شغل اصلی مردم بومی قشم ماهیگیری است و 15 بندر ماهیگیری در این جزیره وجود دارد. بخشی از جزیره که در هنگام جز و مد دریا به مساحت جزیره قشم اضافه می شوند به جزایر ناز معروفند به این علت که در پیوستن به جزیره قشم به مانند این است که ناز می کنند. در بازدید از این جزیره می توانید از جزیره هنگام نیز دیدن کنید که محل زندگی ، جبیرها( آهوها) و کروکدیل ها می باشد که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کنند. زبان محلی قشمی ها هم در نوع خود جالب است. مردمان این جزیره از زبان  هر فرهنگی که بر قشم تسلط یافته است بخشی را وام گرفته اند و زبان قشمی ترکیبی عجیب از زبان های فارسی ، عربی ، هندی ، انگلیسی و گویش مردمان بندر های هرمزگان است.

از زیبایی های جزیره قشم و از سواحل نیلگون این جزیره که بگذریم ، شاهد جاذبه های توریستی بسیاری هستیم که از جمله آنها می توان به  جنگلهای شگفت انگیز حرا ، دره ستارگان و دره چاه کوه نام برد که شما را مبهوت خود خواهند کرد.

این جزیره به جزیره عجایب هفتگانه معروف است و برای ابعاد زیبای آن را به جز مواردی در بالا اشاره شد می توان به روستای لافت قشم و غار زیبای خربس اشاره کرد .

به قشم سفر کنید تا از بودن در لحظات سفر بذت ببرید. قشم محل مناسبی برای خرید صنایع دستی محلی ، شنا و قایق سواری و دیدن عجایبی است که انگار در سیاره ای دیگر به آن ها برخورد کرده اید. در قشم ستارگان را در دره ستارگان تماشا کنید. برای کشف ناشناخته ها به غار های این جزیره بروید و در آفتاب و گرمای این جزیره زیبا لذت ببرید . از جزایری که با ناز و کرشمه مانند پریان دریایی سر از آب بیرون می آورند بازدید کنید و بر روی آبها راه بروید تا اعجاب سفر به قشم شما را سحر کند .

قشم یک جزیره جادویی با تمامی المان های غافلگیر کننده برای شما است . اگر علاقه مند به ورزشهای آبی و هوایی هستید می توانید در این جزیره بر فراز آسمان ها پرواز کنید و از انواع ورزشهای آبی لذت ببرید. قشم جزیره بی همتای خلیج فارس است که با آغوش باز منتظر سفر شماست. به قشم سفر کنید تا با هم این جزیره زیبا را کشف کنیم.

تور های قشم

مقاصد پرطرفدار قشم

مجله گردشگری شید

برنامه سفر به یزد (یک روزه)
بهترین هتل های یزد کجاست؟ – معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی لوکس ترین هتل های دبی
فرودگاه جدید استانبول – بزرگترین فرودگاه جهان
در سفر به یزد چه سوغاتی بخریم؟ – سوغات یزد
بستن منو