سفر به بوداپست
تور های متنوع با شید گشت

مقدمه ای بر سفر به بوداپست

سفر به بوداپست می تواند برای بسیاری از گردشگران و مسافران یک تجربه تازه و متفاوت باشد. بوداپست پایتخت مجارستان است که در کنار رود دانوب قرار دارد. معماری باشکوه و زیبا، چشمه های آب گرم و جاذبه های تاریخی متعدد بوداپست باعث شده تا این شهر یکی از پرگردشگرترین مقاصد برای توریست ها باشد.این شهر که از سه بخش ابودا، بودا و پِست تشکیل شده، دارای جمعیتی حدود یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار نفر و 525 کیلومتر مربع است.بوداپست همچنین میزبان بسیاری از آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو می باشد.

حمام های آب گرم سیچینی(Széchenyi Thermal Baths) ،خانه اپرای مجارستان (Hungarian State Opera House)،ساختمان پارلمان (Hungarian Parliament Building) و قلعه ماهیگیر یا فیشرمن (Fisherman’s Bastion) از جاذبه های گردشگری مهمی هستند که در سفر به مجارستان حتما باید به دیدن آن ها رفت.

بوداپست از یک منظر دیگر نیز برای گردشگران مشهور و محبوب است.رستوران های گوناگونی چون اونیکس (Onyx)، مک بسترو (Mak Bistro) و کاست داون تاون (Costes Downtown) از جمله رستوران هایی هستند که در بوداپست می توانید پس از یک گشت و گذار در شهر و بازدید از دیدنی های آن، به این رستوران ها بروید و یک وعده غذایی خوش طعم را امتحان کنید.

تور های بوداپست

مجله گردشگری شید

برنامه سفر به یزد (یک روزه)
بهترین هتل های یزد کجاست؟ – معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی لوکس ترین هتل های دبی
فرودگاه جدید استانبول – بزرگترین فرودگاه جهان
در سفر به یزد چه سوغاتی بخریم؟ – سوغات یزد
بستن منو