سفر به ونکور
تور های متنوع با شید گشت

مقدمه ای بر سفر به ونکور

ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا میباشد. یکی از زیبایی های ونکوور ادغام طبیعت با شهر است ونکوور یکی از پایتخت های غذایی دنیا است. ونکوور به تنهایی تمام جاذبه های گردشگری رو شامل میشود از تاریخی و فرهنگی و هنری تا در زمینه مد و خرید و جشنواره های محلی، همه و همه باهم در یکجا جمع شده اند. تنها با نیم ساعت رانندگی از برج های بلند و مدرن شهر به طبیعتی زیبا و بکر با کوهایی سر به فلک کشیده و جنگلهای انبوه میرسیم که در زمستان ها مکان مناسبی برای ورزش های زمستانی به خصوص اسکی می باشد.

در ونکوور از خرید سوغاتی های محلی و بومی نباید غافل شد از جمله توتم هایی چوبی که به شکل حیوانات و شخصیت های مختلف هستند و یادگاری از اقوام و فرهنگ بومیان سرخ پوست میباشد.

یکی دیگر از سوغاتی های محلی ونکوور دریم کچر یا کابوس گیر هست که که به اعتقاد مردم محلی خرافات و کابوس را از آدم ها دور میکند و در ساخت گوشواره زیاد از آن الهام گرفتند.

ساحل کیتیسیلانو:

ساحلی با کافه های رنگی رنگی و استخرو ساحلی دلنشین مکانی زیبا و آروم برای استراحت است که در منطقه خلیج انگلبسب قرار دارد. خلیج انگلیسی یکی از 50 سواحل برتر دنیا است که محل طلاقی به اقیانوس آرام هم میباشد. خلیج انگلیسی که یکی از مسیر های آن به پارک استنلی میرسد محل مناسبی برای دوچرخه سواری نیز میباشد.

پارک ایستنلی:

مساحت این پارک حدود 400 هکتار است و امکان گم شدن در این پارک وجود دارد پس بهتر است از سمت غربی و درب واقع در خیابان جورجیا وارد شوید و نقشه پارک و تهیه کنید گردش در این پارک زیبا یک روز وقت شما رو میگیرد.

جاذبه های پارک ایستنلی:

قبل از هر چیز بهترین وسیله برای دیدنی های پارک کالسکه است که در کنار جاذبه های اصلی پارک قرار دارد.

گزینه دوم قطار مینیاتوری است که برنامه و ساعت حرکت آن را باید در سایت رسمی شهر جستجو کنید.

آکواریوم: در شرق جاده پاپ لاین واقع شده. (شنیدم باید بلیط و از قبل بگیرید ولی مطمعن نیستم)

ستون های توتم: بخشی از پارک در گذشته محدوده اقوام اولیه بوده توتم هایی در اینجا وجود دارد که مشابه توتم های اولیه است    در 3 کیلومتری خیابان جورجیا قرار دارد. به نام (براکتن پوینت)

تالاب گمشده: این تالاب به راحتی در ابتدای پارک، در غرب ورودی خیابان جورجیا از مرکز شهر ونکوور قابل شناسایی و در دسترس است. محل مناسبی برای تماشای طاووس و دیگر حیوانات کانادایی است.

تماشای درخت مقدس با قدمتی 750 سال رودر پارک فراموش نکنید.

 در رستوران بار اند گریل میتوانید ناهاری خوشمزه رو تجربه کنید. Bar & gril

 در این کافه هم میتوانید خستگی خودتون و با نوشیدن یک چای دبش به در کنید.Prospect Point

گالری هنر ونکوور:

یکی از بزرگترین مجموعه های هنری بریتیش کلمبیا است که اکنون در ساختمان های سابق دادگاهی قرار گرفته و قدمت 80 ساله داد که قبلا در خیابان جورجیا بوده قیمت بلیط برای هر بزگسال 24 دلار است و ساعت کاری آن هر روز از 10 صبح تا 5 عصر و سه شنبه ها تا 9 شب باز است.

Hornby St, Vancouver, BC V6Z 2H7, Canada

 

جزیره کوچک گرانویل آیلند:

یه شبه جزیره بسیار زیبا که میتوانید با استفاده از قایق های آبی یا اتوبوس های آبی( تاکسی های دریایی) با عبور از نهر فالس کریک و یا اتوبوس های خط 50 خودتون به این جزیره زیبا برسونید. این جزیره پر از گالری های هنر و بازارهای محلی است. همچنین شامل کافه ها و رستوران های محلی نیز می باشد. در این جزیره از خوردن پیراشکی های خامه ترش که یک نوع پیراشکی اروپای شرقی است غافل نشوید.

:Grouse mountain کوه گروز

ونکوور دارای یکی از بزرگترین سیستم های تله کابین در دنیا است که در کوه گروز واقع شده. بهتیرین زمان برای بازدید از این مکان زیبا عصر میباشد که هم در روشنایی هم غروب خورشید هم پانورمایی از شب ونکوور را باهم داشته باشید. دسترسی به این مجموعه زیبا همه روز از 9 صبح تا 10 شب امکان پذیر است.

 

گستاون:

قدیمی ترین منطقه شهر که با یک سبک ویکتوریایی و تیر های چراغ قدیمی و سنگ فرش و کافه ها و رستوران ها و گالری های رنگی رنگی یکی از جادبه های اصلی شهر ونکوور است.

یکی از جاذبه های اصلی محله گستاون ساعت بخار آن است که دومین ساعت بخار بعد از انگلیس بوده ولی به جای بخاربا جاذبه زمین کار میکند.

محله گستاون یکی از محله های مد و فشن ونکوور است که در این خیابان زیبا از گالری های هنر تا بهترین مغازه های طراحی و عتیقه فروشی و بهترین مارک های جین در آن قرار دارند.

خلیج انگلیش بی:

قرار دارد.West end  خلیج شلوغ و پر هیاهوی انگلیش بی که در خیابان  

این خلیج در شبهای تابستان با آتیش بازی و موسیقی زنده جنب و جوش خاصی دارد و یکی دیگر از معروفیت های این خیابان خرید آن است.

پل معلق کاپلینو:

از مرکز شهر اتوبوس برای این پل دیدنی که در پارکی به همین نام است قرار دارد. این پل از محکم ترین چوب ها و بعضی از جاهای آن از شیشه ساخته شده است. ارتفاع آن 70 متر است. این پل یکی از جذابترین و زیبا ترین پل های دیدنی دنیا است.

خیابان رابسون:

در نزدیکی پارک استنلی خیابان مشهور رابنسون قرار دارد. یکی از قدیمی ترین خیابان های تجاری در شهر ونکوورو مرکز خرید است. تقریبا در مرکز شهر قرار دارد و مردم محلی را در آنجا میتوانید ببنید.پیشنهاد میکنم که گردش را از سمت شرق خیابان شروع کرده و بعد از عبور از استادیوم معروف فوتبال به سمت غرب خیابان آماده و با دیدن کتابخانه ونکوور یکی از نمادی ترین جاذبه های ونکوور یعنی گالری هنر که بخشی از میدان رابسون است را مشاهده میکنید در آنجا میتوانید همبرگر کانادایی میل کنید یا یکم به سمت اواسط خیابان پیش رفته و رستوران های کلاسیک تری را مشاهده کنید.

  در این خیابان قرار دارد.Pacific center مرکز خرید

 در خلیج آلرت:Umista مرکز فرهنگی

تجربه ای متفاوت با دیدن جشنهای قبیله ای که هزاران سال پیش در این جزیره زندگی میکردند و قبل از ورود سفید پوستان در این جزیره حضور داشتند.

خیابان مین استریت:

مرکز و قطب بوتیک های شیک ونکوور در این خیابان است که اکثر مغازه ها بین خیابان پنجم تا سی و سوم شرقی قرار دارند.با چند قدم پیاده روی از غرب خیابان سی و سوم به پارک معروف الیزابت میرسید.

است. (Barefoot Contessa) یکی از تجربه های خوب این خیابان مغازه

که میتوانید جواهرات بومی و محصولات مد روز را با قیمتی مناسبی از این مغازه خریداری کرد.

کامرشال درایو:

این خیابان که در بین مردم محلی به ایتالیای کوچک شناخته میشود خیابان مستقلی است که اکثریت مغازه ها شعبه ای از جای دیگر نیستند و اصلی ترین این خیابان از خیابان ونبلز شروع شده و تا خیابان سیزدهم ادامه دارد. حتما به ( ریو تئاتر) در این محله زیبا سر بزنید.

مراکز خرید:

خیابان رابسون (قبل تر دربارش توضیح دادم)

خیابان ساوت گرانویل:

یکی دیگه از معروف ترین خیابان های ونکوور برای خرید است که از بوتیک ها و مغازه های کوچک تا گالری های هنر همه و همه رو شامل میشود.

متروپلیس ات متروتاون:

بزرگترین مرکز خرید بریتیش کلمبیا است.در محله برنابی واقع شده که با مترو 30 دقیقه با شهر فاصله دارد.

هولت رنفرو:

به صورت تخصصی روز مد تمرکز کرده است.

کریسدیل ویلج:

در جنوب غربی ونکوور واقع شده و تمام مغازه هایش در یک خیابان (خیابان 41 از میپل تا لارچ) واقع شده است.

تور های ونکور

مجله گردشگری شید

برنامه سفر به یزد (یک روزه)
بهترین هتل های یزد کجاست؟ – معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی لوکس ترین هتل های دبی
فرودگاه جدید استانبول – بزرگترین فرودگاه جهان
در سفر به یزد چه سوغاتی بخریم؟ – سوغات یزد
بستن منو