سفر به هلند
تور های اروپایی متنوع با شید گشت

مقدمه ای بر سفر به هلند

یکی از کشورهای کوچک در شمال غرب اروپا هلند است که زیبایی بی نظیر آن چشم ها را خیره میکند این زیبایی را میتواند مدیون آب و هوای اقلیمی و پوشش رشد گل در این کشور دانست.

معروفیت هلند با گل لاله و پنیر گودا است، هلند در آمریکای مرکزی دارای چندین جزیره است. هلند لقب بزرگترین بندر اروپا رو به خود اختصاص داده. جزایر فریزیان مجموع جزایر زنجیروار که از هلند تا دانمارک ادامه دارد.

مغزی ترین و سالم ترین کشور جهان از نظر غذایی هلند است و با همین مولفه دارای بلندترین نژاد جهان میباشند.

تلسکوپ، ساعت پاندولی و دماسنج جیوه ای از اختراعات مهم هلند است.

کفش های چوبی از نماد مردم هلند است.

باغ کوکنهف هلند:

یکی از جذابترین باغ های گل در جهان است که در نزدیکی شهر لیسه هلند قرار دارد و معمولا جشنواره گل هلند از فروزدین تا اردیبهشت برگذار میشود.

این باغ به سبک انگلیسی و در قرن 15 ساخته شده تاکید این باغ بر روی پیاز گل ها است که حدودا تمرکز بر روی 7 میلیون پیاز گل بهاری میباشددر کل این باغ یک مکان تجاری است که گلداران برای رونق کسب و کار خود در این باغ شرکت میکنند.

دوچرخه سواری در شهر دوچرخه ها و به خصوص در این پارک زیبا رو فراموش نکنید.

آمستردام:

پایتخت کشور هلند و یکی از شهرهای چند ملیتی اروپا که به شدت با نژاد پرستی برخورد میکند آمستردام است.

یکی از دلایل معروفیت آمستردام وجود کانال هایی است که از قرن 17 همچنان پا برجاست.

آمستردام شهر بزرگی نیست اما تعداد کافه های آن بیشمار است و همچنین دوچرخه سواری یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل عمومی به حساب می آید.

آمستردادم از نظر مصرف قهوه در جایگاه دوم قرار دارند یکی از دیدنی های آمستردام خانه های تاریخی آن است در کنار خانه های تاریخی و بافت سنتی مد و فشن در آمستردام حرف اول را میزند که این صنعت حول محور میدان معروف دام رواج دارد.

خیابان اوترخچه با بوتیک های متعدد و فروشگاههای مد و همچنین خیابان ناین استریت از معروف ترین مناطق خرید در آمستردام است.

موزه ون لون سالانه فرصتی را به عنوان باغ بی حصار در اختیار جهانگردان قرار میدهد تا  بتوانند راز پنهان خانه های اشرافی را فاش سازد.

هر ساله در سه هفته پایانی ماه ژوئن موزه ون لون درب بیش از 30 باغ خصوصی و اشرافی شهر هلند را بر روی افراد مختلف باز میکند و گردشگران میتوانند در این باغ ها در طول تاریخ سفر کنند و با افراد ساکن این باغ ها درباره گذشته آنها به بحث و گفت و گو بشینند.

میدانی که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های آمستردام تبدیل شده حیاط زندانی بوده که الان با مهره های بزرگ شطرنج بر روی آن امکان بازی شطرنج در ابعاد بزرک و فراهم میکند.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی آمستردام کارخانه الماس است که ورودی آن رایگان و شاهد تراشیده شدن یک سنگ و تبدیل آن به الماس هستیم.

پل عشق یکی از اصلی ترین جاذبه های آمستردام است که توسط دو خواهر که در دو طرف رود زندگی میکردند و میخواستند دسترسی راحت تری به هم داشته باشند ساخته شده است.

:Albert cuyp بازارچه محلی

بازارچه محلی آلبرت مهمترین مکان برای همزیستی با مردم محلی است و بزرگترین بازار روز در سراسر اروپا است که اقلام مختلف از کشورهای مختلف در آن جا به فروش میرسد و همچنین رستوران ها و کافه های کوچک محلی در جای جای آن به چشم میخورد.

موزه ونگوگ:

موزه ای با معماری خیلی قشنگ که در میدان موزه آمستردام قرار دارد و مجموعه ای از آثار نقاشی ونگوگ را شامل میشود.

:Vondelpark

یکی از بزرگترین و قطعا زیبا ترین پارکهای آمستردام است که برای گذراندن اوقات فراغت و آشنایی با زندگی مردم محلی بهترین مکان است و شما میتوانید از ماشین های اتوماتیک سیار اسنک محلی تهیه کنید.

 

تور های هلند

مجله گردشگری شید

برنامه سفر به یزد (یک روزه)
بهترین هتل های یزد کجاست؟ – معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی لوکس ترین هتل های دبی
فرودگاه جدید استانبول – بزرگترین فرودگاه جهان
در سفر به یزد چه سوغاتی بخریم؟ – سوغات یزد
بستن منو