سفر به دانمارک
تور های اروپایی متنوع با شید گشت

مقدمه ای بر سفر به دانمارک

خوشحال ترین و شادترین مردم دنیا در دانمارک زندگی میکنند کلا دانمارماکی ها زندگی را سخت نمیگیرن و خوشگذرانی و راحتی زندگی حرف اول زندگی را برای آنها میزند،کشور دانمارک دارای قوانین سفت و سختی است که از کودکی این قوانین را به فرزندان خود میاموزند.

دوچرخه سواری یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل دانمارکی ها است که حتی در کپنهاگ پایتخت این کشور با ترافیک دوچرخه روبه رو میشویم، در خیلی ازجاهای این کره خاکی زمانی که شما حیوان خاگی فرد دیگری را میبینید شاید به سمتش رفته و نوازشش بکنید ولی در دانمارک کلا برعکس این قضیه است و نباید جلو بروید یا ناز و نوازش کنید که در غیر این صورت هم خود حیوان خانگی هم صاحب آن بسیار شاکی شده.

زبان دانمارکی یکی از سخت ترین زبان ها است که دانمارکی ها تعصب خاصی هم روی زبان خود دارند و هرچند تلاش بکنید بخواهید در حد یکی دو کلمه با آنها دانماذکی صحبت کنید آنها انگلیسی به شما پاسخ میدهند،لازم به ذکر است که پادشاهی دانمارک قدیمی ترین حکومت پادشاهی اروپا است.

حفظ حریم شخصی یکی از الویت های دانمارکی هاست پس سعی نکنید یواشکی سر از زندگی آنها دربیارید هرچند محل کار یا خانه آنها پرده نداشته باشد و کل خانه معلوم باشد.

بهترین زمان سفر به دانمارک تابستان است که انواع فستیوال های مختلف در این زمان برگزار میشود و کوچه پس کوچه ها،کافه ها حال و هوای دیگری به خود میگیرد.و لی در کل همیشه دانمارک خنک است، پاییز زیبایی دارد و یکی از نکات مثبت سفر در پاییز ارزان بودن محل اقامتی نسبت به تابستان است ولی در کل هزینه اقامت در دانمارک بالاست.

پل اور سوئد یک پل دوطرفه جاده ای و ریلی است که با عبور از تنگه اورسوئد دو کشور سوئد و دانمارک را از طریق زمینی به یکدیگر متصل میکند که در حال حاضر نماد اسکاندیناوی تبدیل شده طول آن به 8 کیلومتر میرسد که 4 کیلومتر آن تونل زیر کانال است و به شکل جزیره ای میباشد.

کپنهاگ:

پایتخت دانمارک شهر زیبای کپنهاگ یک شهر ایده آل برای تعطیلات میباشد. شما میتوانید گردش خود را با تور کانال شروع کرده و برای اقامت میتوانید از هتلهای قایقی استفاده کنید قسمت هیجان انگیز گشت و گذار در کپنهاگ پیاده طی کردن مسیر های مختلف در این شهر زیبا است. کپنهاگ دارای قلعه های مختلف است که با قدم زدن در این شهر میتوانید جا به جایی شیفت سرباز ها را در طول روز که با نظم و آهنگی به خصوص در حرکتند مشاهده کنید.

فستیوال نور که یک فستیوال معروف اروپایی است، هر ساله در این شهر طنین انداز آرامش است با استفاده از نور و آهنگ در سراسر شهر خاطرات زیبایی را رقم میزند.

:Tivoli پارک

یکی از قدیمی ترین پارکهای جهان است که شما یک تجربه منحصر به فرد و خاصی را در این پارک تجربه میکنید و با یک پیاده روی خیلی کم از مرکز شهر به این پارک زیبا میرسید، در این باغ مناظر زیبایی با معماری های عجیب و غریب، ساختمان های تاریخی و باغ های سرسبز وجود دارد که در شب با هزاران چراغ جادویی منظره ای افسانه ای به وجود می آورد.

مردم محلی و گردشگران هم به حالت پیک نیکی به این پارک میروند هم میتوانند در آنجا از رستوران های محلی با غذاهای خوشمزه دانمارکی لذت ببرند،

    و همچنین رستوران سنتی به همین نام در آنجا قرار دارد که با غذاها و کیک های دانمارکی پذیرا است.  Classy Nimbهتل

هر ساله جشنواره های موسیقی تابستانی زیادی در این پارک برگزار میشود که شهرت جهانی دارد، فستیوال جاز کپنهاگ یک رویداد موسیقی سالانه در ماه جولای است که در این باغ زیبا برگزار میشود.

پری دریایی کوچک:

یکی از مهترین جاذبه های کپنهاگ پری دریایی آن است که این مجسمه کوچک پری دریایی در سال 1913 یک هدیه کوچک توسط ادوارد اریکس بود که تماما از برنز ساخته شده و برگرفته از قصه معروف هانس کریست آندرسن است که سازنده این مجسمه تماما این مجموعه را از همسر خود الگو برداری کرده.

این پری دریایی کوچولو نماد شهر کپنهاگ است که از آن کپی های زیادی در شهر های مختلف دنیا ساخته شده و در اندازه های مختلف قابل خریداری است.

:Nyhavan کانال

یک بندر خیلی معروف و شلوغ شهر کپنهاگ است که میتوان روز خود را در آنجا به پایان رساند در این بندر با بازسازی خانه های قدیمی و رنگی رنگی و همچنیین رستوران های محلی، نواختن  موسیقی جاز و تماشاهی قایق هایی که از سراسر جهان در آنجا لنگر می اندازند میتواند بهترین خاطه کپنهاگ را رقم بزند، قدیمی ترین خانه را ما در این بندر زیبا و شلوغ داریم.

در زمان سال نو میلادی یک کریسمس کلاسیک و سنتی را در این بندر شاهد هستیم.

شهر کریستینیا:

در کپنهاگ یک شهر خودمختار وجود دارد که قوانین عجیبی بر آن حاکم است که از همان ورودی شهر این قوانین به صورت دقیق نوشته شده و اگر یه این قوانین احترام نگذارید با رفتار بد ساکنان آن مواجه میشوید عکس برداری و دویدن دو نمونه از قوانین عجیب این شهر است که اگر ساکنین این شهر متوجه شوند از آنها عکس گرفتید با تندی با شما برخورد میکنند. این شهر خودگردان بوده و از دولت مستقل بوده، ساکنین این شهر رستوران، گالری های هنر ،کافه های مخصوص خود را دارند.

Rvansborggade

خیابان بزرگی نیست ولی مکان مناسبی برای گردشگری روزانه و خرید اجناس دست دوم و ارزان است و همچنین بهترین هتل ها در این مکان قرار دارند.

  :Storgetخیابان

خیابان اصلی برای خرید و گشت و گذار و یکی از طولانی ترین خیابان های اروپا است، نوازندگانی که در گوشه به گوشه این خیابان در حال نواختن بهترین آهنگ ها هستند فضای مطبوعی برای خرید و لذت بردن از کپنهاگ برای گردشگران فراهم میکنند.

:Nomaرستوران

بهترین رستوران جهان در سال 2014 نوما شناخته شده که رستورانی با رنج قیمتی بالا است ولی از غذاهای محلی سر آشپزهای آن نباید غافل شد.

یکی از مکانهایی که شما را از شلوغی و هیجان شهری دور میکند جزایر فارو است، پادشاهی دانمارک شامل دو کشور خود مختار جزایر فارو و گرینلند میشود که جزایر فارو شامل 18 جزیره دور افتاده است.

تور های اروپا

مجله گردشگری شید

برنامه سفر به یزد (یک روزه)
بهترین هتل های یزد کجاست؟ – معرفی بهترین هتل های یزد
معرفی لوکس ترین هتل های دبی
فرودگاه جدید استانبول – بزرگترین فرودگاه جهان
در سفر به یزد چه سوغاتی بخریم؟ – سوغات یزد
بستن منو